ZOSTAŃ LIDEREM!

Buduj wspólnotę z Jezusem!

Szkoła Charyzmatów

Wykładowcy

PRELEGENCI PROWADZĄCY WARSZTATY

• o. Wojciech Żmudziński

jezuita, publicysta, autor książek z dziedziny duchowości i edukacji. Od 3 stycznia 2019 roku pełni funkcję Socjusza Przełożonego Prowincji Wielkopolsko-Mazowieckiej Towarzystwa Jezusowego. W latach 1996-2018 kierował placówką doskonalenia nauczycieli Centrum Kształcenia Liderów i Wychowawców im. Pedro Arrupe (Centrum Arrupe) i był redaktorem naczelnym kwartalnika "Być dla innych”

• o. Bogdan Kocańda

należy do Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (franciszkanów), jest doktorem teologii duchowości, pełnił posługę egzorcysty. Jest cenionym kierownikiem duchowym i rekolekcjonistą, a także twórcą franciszkańskich ćwiczeń duchowych. Obecnie kieruje Franciszkańskim Domem Formacyjno-Edukacyjnym w Rychwałdzie i jest kustoszem Sanktuarium Matki Bożej Rychwałdzkiej.

• Marcin i Monika Gomułkowie

Małżeństwo, rodzice Adasia i Zuzi. Prowadzą bloga oraz kanał YT "Początek wieczności", gdzie dzielą się swoim doświadczeniem przeżywania małżeństwa i rodzicielstwa z Bogiem w centrum.

• Ks. Tomasz Szałanda

kapłan archidiecezji warmińskiej, doktor habilitowany teologii, wykładał homiletykę w Wyższym Seminarium Duchownym w Elblągu i Pieniężnie, autor kilku książek i kilkudziesięciu artykułów z zakresu demonologii, mariologii i homiletyki. Od 2000 r. proboszcz parafii w Stawigudzie.

• Marcin Jakimowicz

redaktor „Gościa Niedzielnego”, pisarz. Absolwent prawa Uniwersytetu Śląskiego. Mieszka w Katowicach. Żonaty, ma 3 dzieci. Publikował m.in. w „Rzeczpospolitej”, „W drodze”, „Brulionie”, „Frondzie”, „Magazynie Muzycznym RUaH”, „Liście” i „Więzi”

Karol Sobczyk

Założyciel i Prezes Chrześcijańskiej Fundacji Głos na Pustyni, w ramach której podejmuje szereg działań na rzecz jedności, wzrostu i odnowy Kościoła. Psycholog, mówca, sekretarz Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej. W latach 2012-2017, również w ramach Sekretariatu, ściśle współpracował z abp Grzegorzem Rysiem. Od 2018 roku jest członkiem Rady ds. Dialogu Ekumenicznego i Międzyreligijnego Archidiecezji Krakowskiej. Wraz z żoną prowadzi Wspólnotę Głos na Pustyni, której członkowie od kilku lat ewangelizują i posługują modlitwą w całej Polsce.

• o. Maciej Biskup

Dominikanin, święcenia kapłańskie przyjął w 1998 roku. Po studiach doktoranckich z teologii dogmatyczno-fundamentalnej na UAM był m.in. magistrem braci nowicjuszy i studentów, redaktorem naczelnym oficyny „W drodze” oraz przeorem w Szczecinie. Obecnie pełni funkcję promotora świeckich dominikanów, mieszka w klasztorze w Łodzi i związany jest z Dominikańskim Ośrodkiem Kaznodziejskim.

• Inga Pozorska

kierownik zespołu Mocni w Duchu, od 2006 dziewica konsekrowana. Wspólnota Mocni w Duchu z Łodzi.

• o. Paweł Kowalski

duszpasterz akademicki wspólnoty DA Winnica w Gdańsku Wrzeszczu. Bydgoszczanin. Ukończył filozofię na Akademii Ignatianum w Krakowie. Pracował w Szkole Kontaktu z Bogiem. Studiował teologię na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie. Podharcmistrz i kilkukrotny przewodnik grupy SZARA WAPM

• o. Krzysztof Kralka

dyrektor Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji